fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Performance „Rysowanie fortepianem” był ostatnim wydarzeniem tego roku akademickiego, zrealizowanym w ramach projektu „Kontrapunkty i autonomie ‒ pomiędzy dźwiękiem a obrazem”.

‒ Ta niekonwencjonalna sytuacja artystyczna stanowiła podsumowanie czterech prezentacji działań i namysłu nad relacjami między wizualnością a sferą dźwiękową – relacjami opartymi na dominacji, zawłaszczaniu, autonomii oraz symbiozie dźwięku i obrazu w strukturze dzieła, utworu ‒ wyjaśnił Marcin Olejniczak, wykładowca Zakładu Pedagogiki PWSZ w Koninie,  organizator spotkania i opiekun SKN „Wizja”.

Autorzy realizacji – Misa Shimomura (pianistka, kompozytorka i improwizatorka) i Mikołaj Poliński (artysta zajmujący się malarstwem i rysunkiem oraz działaniami performatywnymi) ‒ przedstawili pracę, w której przestrzenie dźwiękowe i rysunkowe „stawały się dzięki sobie”. Podczas wykonania utworu instrument muzyczny, oprócz służenia artystom do formułowania komunikatu opartego na języku muzycznym, był jednocześnie obiektem-narzędziem wykorzystanym w praktyce plastycznej.

Spotkanie, które odbyło się 29 maja, zorganizowali: Biblioteka PWSZ w Koninie, Laboratorium bez adresu z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Zakład Pedagogiki i SKN „Wizja” PWSZ w Koninie.
red. aria
k1
k2
k3
k4(1)