fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Bezpłatne warsztaty „Nie bój się matematyki na studiach” organizuje 8 czerwca Wydział Budownictwa, Mechaniki i Inżynierii Środowiska PWSZ w Koninie.
 
Zaniechana na kilka lat matematyka jako przedmiot na maturze, sieje teraz niepokój wśród tych, którzy myślą o studiach na kierunkach inżynierskich. A niemal wszystkie z nich mają w programie kształcenia matematykę i inne przedmioty, które stosują narzędzia matematyczne.

Kandydaci na studia techniczne rekrutują się z liceów ogólnokształcących i techników, co powoduje, że zakres treści nauczania (podstawowy lub rozszerzony) obejmuje różny stopień znajomości tej dziedziny. ‒ Decydując się studia na takich kierunkach, jak mechanika i budowa maszyn, budownictwo i inżynieria środowiska, kandydat powinien wykazać się znajomością zagadnień matematycznych realizowanych w szkole w zakresie programowym ‒ wyjaśnia Tadeusz Tylak, wykładowca matematyki na WBMiIŻ. I dodaje, że warsztaty pomogą chętnym upewnić się, że nie jest z nimi tak źle, i oczywiście przypomnieć i utrwalić to, czego w swej wiedzy matematycznej pewni nie są. Mogą więc liczyć na zadania uwzgledniające materiał zupełnie podstawowy, jak liczby rzeczywiste i wyrażenia algebraiczne, równania i nierówności, ale też funkcje, ciągi, trygonometrię, planimetrię, geometrię i stereometrię.


Zajęcia odbędą się w godzinach od 14.00 do 16.00 w budynku uczelni przy ul. Wyszyńskiego 35 (budynek po SP 5) w sali 109 T.
 
Kurs matematyczny