fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Po sukcesie studentów I roku w Mistrzostwach Wielkopolski w Futsalu, reprezentacja PWSZ w Koninie wzięła udział w turnieju eliminacyjnym do finałów Akademickich Mistrzostw Polski.

Droga do półfinału MP wiodła przez eliminacje w ramach Mistrzostw Wielkopolski, w których wystartowało 15 drużyn reprezentujących uczelnie wyższe naszego województwa. W silnej stawce, studenci PWSZ w Koninie zagrali bardzo dobrze i stali się rewelacją zawodów. W pierwszym etapie w pokonanym polu zostawili PWSZ-ty z Leszna, Kalisza i Piły, a w ścisłym finale wygrali z Uniwersytetem Przyrodniczym 4:0, Uniwersytetem Ekonomicznym 4:3 i Akademią Wychowania Fizycznego 2:1. W meczu finałowym ulegli jednak 0:1 aktualnym mistrzom Polski w futsalu, zespołowi reprezentującemu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Tytuł wicemistrza Wielkopolski gwarantuje naszej drużynie udział w półfinale AMP, który odbywać się będzie od 28 do 31 stycznia 2016 r.

Reprezentację PWSZ w Koninie w ostatni weekend tworzyli: Łukasz Jaskólski, Damian Wodnicki, Mateusz Zaborski, Sebastian Antas, Bartosz Kowalski, Sebastian Raczkowski, Szymon Ćwiek, Bartosz Maślak, Maciej Maliński, Mateusz Gołębiowski, Patryk Barański i Nikodem Urbański.