fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Otwarte seminarium, którego tematem przewodnim będzie wykorzystywanie seksualne dzieci, odbędzie się 8 lutego w PWSZ w Koninie. To kontynuacja poprzedniego spotkania dotyczącego syndromu dziecka maltretowanego.
 
Uczestnicy spotkania dowiedzą się, kim najczęściej jest sprawca przemocy seksualnej, co dzieje się z dzieckiem wykorzystywanym seksualnie, jakie są symptomy molestowania oraz jak pomóc takiemu dziecku.
Wykorzystywanie seksualne dzieci jako zjawisko dopiero niedawno stało się w Polsce przedmiotem zainteresowania praktyków, teoretyków i opinii społecznej. Ciągle brakuje jednoznacznych standardów jego definiowania. W zależności od tego, czy analizujemy je z perspektywy norm obyczajowych, norm prawnych, czy też bierzemy pod uwagę doświadczenia praktyków, jego określenie i rozumienie są rozbieżne i nieprecyzyjne.

Otwarte seminaria na temat przemocy kierowane są do studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniem szeroko rozumianego przeciwdziałania jej. Spotkania prowadzi prof. nadzw. dr. hab. Jakub Bartoszewski, kierownik Katedry Pedagogiki i Pracy Socjalnej. W spotkaniu biorą też udział specjaliści zajmujący się problematyką przemocy.