fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Piąte miejsce w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu zajęli reprezentanci PWSZ w  Koninie. Ty samym, niestety, nie zakwalifikowali się finału tego turnieju.
 
Zawody odbywały się od 28 do 31 stycznia w Poznaniu. Wystartowało 14 uczelni wyższych ze Szczecina, Gdańska, Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Piły i Konina, które wyłoniono we wcześniejszych eliminacjach. Piłkarze z Konina jako wicemistrzowie Wielkopolski rozegrali sześć spotkań, notując cztery zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. To dało im piąte miejsce, które nie zagwarantowało awansu do ścisłego finału (awansowały cztery zespoły), ale pozwala się cieszyć z drugiego miejsca w kategorii PWSZ i 17 w rankingu ogólnopolskim.
 
Na pocieszenie pozostał tytuł „króla strzelców” dla naszego zawodnika – Mateusza Zaborskiego, który do ostatniego meczu walczył o to miano z innym naszym reprezentantem, Sebastianem Antasem, oraz to, że w pokonanym polu zostawili m.in. drużynę UAM w Poznaniu (aktualnego akademickiego mistrza Polski). Wyższość naszego zespołu musiały uznać również: poznańskie drużyny z AWF, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz WSPiA, a także Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, UMK i WSB z Torunia, oraz PWSZ w Pile.
 
Reprezentacja PWSZ w Koninie: Damian Wodnicki, Łukasz Jaskólski, Sebastian Antas, Mateusz Raczkowski, Mateusz Zaborski, Maciej Maliński, Nikodem Urbański, Mateusz Gołębiowski, Tomasz Pilarczyk, Patryk Barański, Bartosz Maślak, Bartosz Kowalski i Mateusz Ćwiek.