fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Eksperci Komisji Certyfikacyjnej Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” przyznali już siódmy raz certyfikaty najlepszym uczelniom na rynku szkolnictwa wyższego. W imieniu prof. zw. dr. hab. Mirosława Pawlaka, rektora PWSZ w Koninie, certyfikat odebrał 14 czerwca 2017 r. w Warszawie dr Artur Zimny, prorektor ds. kształcenia.

PWSZ w Koninie uzyskała certyfikat w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” na okres od czerwca 2017 r. do czerwca 2018 r. Otrzymują go uczelnie, które kształcą absolwentów zgodnie z potrzebami i wymogami rynku pracy, aktywnie współpracują z otoczeniem społeczno-gospodarczym (w tym ze środowiskiem przedsiębiorców), wyróżniają się innowacyjnością  i nowoczesnością oferty dydaktycznej, nowatorskim podejściem do nauczania, kreatywnością, wizjonerskim stylem zarządzania oraz wysoką jakością kształcenia.

Przyznanie certyfikatu w opinii komisji certyfikującej oznacza, że uczelnia stara się kształcić liderów (absolwentów kreatywnych, innowacyjnych, twórczych), wyróżnia się na tle innych uczelni jako inwestująca w kształcenie dla rynku pracy i otoczenia gospodarczego, aktywnie współpracuje także z otoczeniem społecznym i międzynarodowym, przygotowując w sposób praktyczny studentów do podejmowania skutecznych działań na polskim i europejskim rynku pracy.

PWSZ w Koninie otrzymała także Wyróżnienie Specjalne Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, przyznawane uczelniom osiągającym największy progres w dziedzinie rozwoju edukacji praktycznej i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym od zakończenia ostatniego postępowania certyfikacyjnego.

Ekdar