fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Zgodnie z tradycją ruszyły spotkania dla młodzieży szkół średnich organizowane przez Państwową Szkołę Zawodową w Koninie. Na Wydziale Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia Zakład Kosmetologii zaprosił młodzież z LO w Zespole Szkół Technicznych w Kole.

Dnia 10 grudnia 2018 r. podczas wizyty uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych dotyczących pielęgnacji skóry trądzikowej prowadzonych przez Panią mgr Iwonę Nolbert oraz skorzystali z instruktażu podstaw wykonania makijażu zaprezentowanego przez studentki   Dominikę Grabowską oraz Edytę Maciejewską. Młodzież aktywnie włączyła się do zajęć, dzięki czemu mogła doświadczyć na własnej skórze efektów pracy kosmetologa. Gościom podobała się bardzo pracownia kosmetologii, a zwłaszcza wygodne fotele i wyposażenie. Uczniowie zwiedzili także Aulę im. Jana A.P. Kaczmarka, która wywarła na nich duże wrażenie.

Uczestnicy wzięli również udział w wykładzie dotyczącym mody na tatuowanie ciała. Zagadnienie przedstawił prowadzący zajęcia z estetyki mgr Marek Chorzewski. Była to nie tylko próba analizy kulturoznawczej, ale także socjologicznej. Dodatkowo podkreślono aspekt psychologiczny, a także omówiono skutki oraz ewentualne zagrożenia dla zdrowia wynikające z nieprzestrzegania zasad higieny podczas wykonywania tatuaży i w czasie ich gojenia. Młodzież była zainteresowana nie tylko prezentacją poszczególnych typów tatuażu oraz wykorzystywanymi motywami, ale także dzieliła się własnym doświadczeniem w tym zakresie.

Na koniec spotkania przedstawiono ofertę naboru na różne kierunki oraz wręczono uczniom informatory i ulotki promujące naszą uczelnię.