fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie uczestniczył w VI Konferencji Rektorów i Zarządzających Szkołami Wyższymi, która odbyła się w dniach 25-26 kwietnia 2019 r. w miejscowości Gniew na Pomorzu.

Tegoroczna, wiosenna edycja konferencji poświęcona była przede wszystkim zmianom w ustroju szkolnictwa wyższego, ale także innowacjom usprawniającym funkcjonowanie uczelni. Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia związane z reformą szkolnictwa wyższego w kontekście zarządzania uczelnią z perspektywy rektora i kanclerza, nowe zasady oceniania uczelni oraz nowe technologie w zarządzaniu uczelnią. Nie zabrakło również warsztatów dotyczących tworzenia statutu uczelni w kontekście reformy, jak również dyskusji o promocji uczelni poprzez pryzmat dorobku naukowego pracowników.

W konferencji udział wzięli: Piotr Müller, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, przedstawiciele Polskiej Komisji Akredytacyjnej, eksperci od budowy wizerunku szkoły wyższej, specjaliści od pozyskiwania funduszy unijnych, prawnicy, a także rektorzy, kanclerze i przedstawiciele różnych typów uczelni z całej Polski.

 A. Michalak