fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie oraz prof. Artur Zimny, prorektor ds. kształcenia w dniach 20-23 marca 2019 r. uczestniczyli w I Zgromadzeniu Plenarnym Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Gospodarzem spotkania była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku.

W posiedzeniu wzięli udział m.in.: dr Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. dr hab. Krzysztof Diks, przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Piotr Ziółkowski, Dyrektor Biura Programów i Przedsięwzięć MNiSW oraz Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Podczas spotkania podpisano porozumienie pomiędzy Konferencją Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych oraz Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., którego celem jest opracowanie i wdrożenie modelu kształcenia kadr na potrzeby spółek z grupy kapitałowej ARP, a także podmiotów działających w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Zgromadzeni Rektorzy mieli również możliwość wzięcia udziału w uroczystej gali z okazji 20-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.

Udział w konferencji był doskonałą okazją do dyskusji o zmianach wynikających z nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce oraz planach rozwojowych dla uczelni zawodowych.

M. Biadasz
Zdjęcia żródło: www.facebook.com/pwszwplocku/