fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Realizacja zajęć dydaktycznych na zagranicznych uczelniach w ramach programu Erasmus + zawsze daje nauczycielom akademickim możliwość zdobycia nowych doświadczeń, podzielenia się swoją wiedzą i zbudowania nowych lub podtrzymania dotychczasowych relacji z kadrą uczelni partnerskiej. W związku z tym z wielką radością i zainteresowaniem przyjęliśmy informację o zaproszeniu pracowników PWSZ w Koninie do wizyty we Florida Universitaria w Walencji podczas „International Week” zaplanowanego w dniach od 25 lutego do 1 marca br. Niezwłocznie złożyliśmy swoje deklaracje uczestnictwa w tym wydarzeniu i wkrótce otrzymaliśmy informację, że zaproponowane przez nas tematy zajęć zostały z zainteresowaniem  przyjęte  przez  studentom hiszpańskiej uczelni i że organizatorzy „International Week” będą nas oczekiwać w Walencji.

Na miejscu zostaliśmy powitani przez kadrę Florida Universitaria i przedstawieni pozostałym nauczycielom akademickim uczestniczącym w „International Week”. W tym międzynarodowym gronie znaleźli się oprócz nas reprezentanci ośmiu innych europejskich uczelni takich jak: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, UCL University College w Odense (Dania), AP Hogeschool w Antwerpii (Belgia), Institute of Technology w Sligo (Irlandia), University of Applied Sciences w Kownie (Litwa), Materials Technological Institute w Walencji (Hiszpania) oraz Saxion University of Applied Sciences w Enschede (Holandia). W ramach powitalnego spotkania mieliśmy okazję zaprezentować pozostałym uczestnikom „International Week” naszą Uczelnię. Prezentację tą przyjęto bardzo ciepło, ponieważ część studentów walenckiej uczelni powiedziała nam, że już była z wizytą w PWSZ w Koninie a niektórzy deklarowali, że planują studiować w Koninie w ramach programu Erasmus + w najbliższej przyszłości.

Kolejne dni wypełniły nam zajęcia ze studentami (odebrane i ocenione bardzo pozytywnie przez studentów, co potwierdzają bardzo dobre  wyniki ankietowego badania jakości) oraz spotkania i dyskusje w gronie nauczycieli uczestniczących wraz z nami w „International Week”. Poza realizacją zajęć dydaktycznych, wymianą doświadczeń zawodowych i budowaniem nowych relacji ze studentami i nauczycielami w uczelni partnerskiej udało nam się też w międzyczasie zwiedzić kilka ciekawych miejsc w pięknej i nadzwyczaj słonecznej – jak na tę porę roku – Walencji. Na koniec warto podkreślić znakomite  przygotowanie i realizację „International Week” we Florida Universitaria przez komitet organizacyjny z prof. Marią Pilar Alberolą Colomar na czele – ich profesjonalizm i życzliwość sprawiły, że realizacja programu Erasmus + w Walencji była bardzo efektywna. Uczestnictwo w tym wydarzeniu utwierdziło nas w przekonaniu, że udział w programie Erasmus + jest ważny i potrzebny i zawsze zapewnia wiele pozytywnych doświadczeń  zarówno studentom, jak i nauczycielom akademickim.

Dr Edyta Klosa, Katedra Finansów, Rachunkowości i Logistyki, Wydział Społeczno-Techniczny,
Dr Kazimiera Król, Zakład Edukacji i Pomocy Społecznej, Wydział Społeczno-Techniczny
Dr Robert Piechota, Katedra Finansów, Rachunkowości i Logistyki, Wydział Społeczno-Techniczny,