fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

28 listopada na Wydziale Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia dla studentów I roku kosmetologii i dietetyki zorganizowano spotkanie pod intrygującym tytułem Coaching – niesamowity świat możliwości. Wprowadzenia w świat coachingu podjęła się Pani mgr Aleksandra Lenard – Coach Młodego Człowieka. W części teoretycznej wyjaśniła podstawowe pojęcia i cele coachingu oraz podzieliła się uwagami dotyczącymi mitów na temat tej metody.  Odpowiadała także na pytania dotyczące zastosowań coachingu oraz korzyści wynikających z tej formy wsparcia.

Podczas mini warsztatów Pani Aleksandra wspólnie z uczestnikami wskazała na rodzaje barier uniemożliwiających rozwój i realizację ambitnych celów. Studenci mieli także szanse zastanowić się, jak radzić sobie z tymi przeszkodami. Szukali źródeł swej motywacji i zastanawiali się w jakich obszarach mogliby ją wzmocnić.  Jedno z inspirujących pytań brzmiało „Jeżeli nie miałbyś jakichkolwiek ograniczeń, to co mógłbyś osiągnąć?”. Myślę, że studenci zapamiętają także cytat, który można przyjąć jako życiowe motto „Albo gromadzisz wymówki, albo osiągasz wyniki”.

Dodatkową korzyścią ze spotkania było zaproszenie do indywidualnego wypróbowania coachingu w ramach działania Exciting Experience. Kto sam próbował pracować nad sobą tą metodą, na pewno się zgodzi ze stwierdzeniem, że każda sesja jest ekscytującym doświadczeniem. Może także studenci kończący studia chcieliby uzyskać pomoc w wypracowaniu ścieżki kariery zawodowej lub własnego rozwoju. Zainteresowane osoby mogą także skorzystać z zaproszenia, a więcej informacji znajdą pod adresem www.poznajcoaching.pl