fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

W dniach 7-9 maja 2018 w PWSZ w Koninie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa “Autonomia ucznia w nauczaniu języków obcych – nauczanie sprawności i podsystemów językowych”. Organizatorem konferencji był Wydział Filologiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie wraz z Zakładem Filologii Angielskiej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu.

 

Spotkanie skupiło kilkudziesięciu naukowców z Polski, Węgier, Turcji i  Arabii Saudyjskiej, którzy prezentowali swoje badania oraz wymieniali poglądy i spostrzeżenia na temat promowania autonomicznego uczenia się języków obcych na wszystkich poziomach zaawansowania. Uczestnicy mogli też wysłuchać siedmiu wykładów plenarnych zaprezentowanych przez wybitnych badaczy zajmujących się nauczaniem i uczeniem się  języków obcych. W tym roku gościliśmy: prof. Hanne Komorowską (Uniwersytet SWPS), Évę Illés (Eötvös Loránd University, Budapest), prof. Leni Dam (University College, Copenhagen and Northern Zealand), prof. Annę Jaroszewską (Uniwersytet Warszawski), prof. Birsen Tütüniş (Istanbul Kültür University w Turcji), prof. Beatę Webb (Bond University, Gold Coast, z Australii), oraz prof. Urszulę Paprocką-Piotrowskę z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

W ramach konferencji zorganizowane zostały też warsztaty dla nauczycieli języków obcych z regionu konińskiego, prowadzone przez profesor Leni Dam z University College w Kopenhadze. Jednocześnie odbyło się też dwudniowe spotkanie robocze grupy SAREP COST, skupiającej badaczy oraz nauczycieli języków z całej Europy. W konińskim spotkaniu udział wzięło 20 członków grupy SAREP z kilku krajów europejskich.