fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Jak co roku w październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, Biblioteka im. prof. Mariana Walczaka PWSZ w Koninie wraz z CDN Publiczną Biblioteką Pedagogiczną zorganizowały konferencję dla bibliotekarzy oraz nauczycieli z powiatu konińskiego.
Spotkanie odbyło się 25 października pod a hasłem „Książka nas łączy”. Gośćmi spotkania były: specjalistka w dziedzinie literaturoznawstwa i autorka książek dla dzieci dr Roksana Jędrzejewska-Wróbel oraz Anna Czernow - prezes Polskiej Sekcji  IBBY, doktorantka Instytutu Literatury Polskiej UW.
Prelegentki opowiedziały o „dobrych” książkach i ich znaczeniu w życiu małego dziecka oraz o czytaniu fantastyki przez młodzież, budowaniu ich fantastycznego świata i jednocześnie iluzji świata prawdziwego. Podawały wyniki swoich badań nt. jak ważna jest lektura w kształtowaniu osobowości i świata młodych czytelników.
Konferencję uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie pod kier. Kamili Pacześnej i Beaty Wlazło.