fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Dzięki inicjatywie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie 19 października odbyła się konferencja naukowa QUO VADIS COSMETICA? Jak powiedział Dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia dr Janusz Kwieciński
„W związku z prowadzeniem kierunku kosmetologia, uczelnia pragnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom specjalistów z branży usług kosmetycznych i podejmuje się organizacji różnych form doskonalenia zawodowego. Zaczynamy od konferencji naukowej,
w następnych latach będą także warsztaty i szkolenia praktyczne. Warto nadmienić, że patronat nad konferencją objął między innymi honorowy Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr hab. Jerzy Woy-Wojciechowski.”
 W programie udało się przedstawić wiele ciekawych wystąpień dotyczących aktualnych problemów i kierunków rozwoju kosmetologii. Warto chociażby wymienić wykład inauguracyjny „Wpływ wolnych rodników na zdrowie i urodę” prof. dr hab. Aleksandra Pawła Mazurka;  wystąpienia: prof. dr hab. Gerarda Nowaka  „Nowe możliwości zastosowania surowców roślinnych w kosmetologii” i prof. dr hab. Bogdana Kędzi – „Apikosmetyka” oraz dr Jerzego Jambora  „Fitokosmetyka - kierunki rozwoju”.
Dodatkowym atutem był udział praktyków, którzy przygotowali wystąpienia na temat: produktów do pielęgnacji skóry w trakcie oraz po radioterapii i chemioterapii; nutrikosmetyków zapewniających urodę „od wewnątrz”; innowacyjnych produktów kosmetycznych marki Regenerum, czy problemów oceny bezpieczeństwa kosmetyków oraz  działań niepożądanych kosmetyków.
Konferencja odbyła się w  Centrum Wykładowo-Dydaktycznym w  Koninie, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 4 i trawła od 10.00 do 16.00. Udział w konferencji był bezpłatny dla studentów(istniała jednak dla osób spoza uczelni możliwość otrzymania certyfikatu i materiałów za niewielką odpłatnością), aby możliwie najwięcej zainteresowanych skorzystało z okazji zapoznania się z bieżącymi trendami w naukach dotyczących kosmetologii. Władze uczelni mają nadzieję na integrację środowiska i trwałą współpracę.