fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Projekt jest realizowany przez Miasto Konin, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie oraz Konińską Izbą Gospodarczą, we współpracy z lokalnymi instytucjami i firmami.
 
Tytuł projektu:
Akademia Młodej Przedsiębiorczości – edycja V
 
Cel projektu:
Celem projektu jest zorganizowanie szkoleń i wizyt studyjnych pozwalających nabyć praktyczne umiejętności zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Szkolenia będą prowadzone przez przedstawicieli konińskich instytucji oraz przedsiębiorców (około 10 godz. lekcyjnych), natomiast wizyty studyjne będą odbywały się w wiodących konińskich firmach (2 wizyty).
 
Wykonawcy projektu:
Projekt jest realizowany przez Miasto Konin, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową          w Koninie oraz Konińską Izbą Gospodarczą, we współpracy z lokalnymi instytucjami          i firmami.
 
Uczestnicy projektu:
Projekt jest adresowany do studentów PWSZ w Koninie. Kwalifikacja osób zainteresowanych udziałem w projekcie będzie dokonywana przez przedstawicieli PWSZ w Koninie na podstawie przygotowanego uzasadnienia chęci udziału w projekcie, będącego elementem formularza zgłoszeniowego. Docelowo projektem objętych zostanie 15 osób (jedna grupa).
 
Korzyści dla uczestników projektu:

  • nabycie praktycznych umiejętności zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej
  • uzyskanie dyplomu uczestnictwa w projekcie wystawionego przez Miasto Konin, PWSZ w Koninie oraz Konińską Izbę Gospodarczą,
  • możliwość udziału w konkursie o tematyce związanej z planowaniem strategicznym rozwoju Miasta Konina, w którym nagrodą będzie szkolenie             z zakresu tzw. miękkich umiejętności, realizowane w jednym z ośrodków szkoleniowych w Polsce
 
Konkurs dla uczestników projektu:
Przygotowanie w trzyosobowych grupach prezentacji multimedialnej dotyczącej planowania strategicznego rozwoju Miasta Konina, a następnie jej przedstawienie przed komisją konkursową. Nagrodą dla zespołu, który przygotuje i zaprezentuje najlepszą prezentację będzie udział w szkoleniu doskonalącym tzw. miękkie umiejętności, realizowanym w jednym z ośrodków szkoleniowych w Polsce. Szczegóły konkursu, w tym tematy konkursowe zostaną ogłoszone w trakcie realizacji projektu.
 
Okres realizacji projektu:
listopad-grudzień 2017 roku
 

Miejsce realizacji projektu:

Konińska Izba Gospodarcza, ul. Zakładowa 11, 62-510 Konin
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodową w Koninie, ul. Przyjaźni 1, 62-510 Konin
Urząd Miejski w Koninie, Plac Wolności 1, 62-500 Konin
 
Studentów zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie i podpisanie formularza zgłoszeniowego, a następnie przesłanie skanu na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.w terminie do dnia 23 października 2017 r.