fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

12 czerwca 2017 r. rozpoczyna się rekrutacja na I rok studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Nowi studenci będą mogli kształcić się na „starych", sprawdzonych kierunkach I stopnia, jednak wiele z nich będzie miało nowe i atrakcyjne specjalności, jak mechatronika na mechanice i budowie maszyn lub odnowa biologiczna na wychowaniu fizycznym. Kandydaci na studia II stopnia mają do wyboru filologię, zarządzanie i inżynierię produkcji oraz zdrowie publiczne.Trzeba jednak dodać, że nabór na zdrowie publiczne ruszy dopiero po zatwierdzeniu wniosku przez MNiSW.

Nowe propozycje służą dostosowaniu oferty do zainteresowania i potrzeb młodzieży naszego regionu oraz wymogów rynku pracy. Obecne działania uczelni zmierzają również do tego, by absolwenci wszystkich kierunków po studiach, zarówno licencjackich, jak i inżynierskich, mogli kontynuować naukę na studiach magisterskich w PWSZ w Koninie.  W najbliższym roku akademickim konińska uczelnia proponuje studia na 15 kierunkach I stopnia i trzech – II stopnia.

Jak zostać studentem PWSZ w Koninie? Najpierw kandydaci rejestrują się drogą elektroniczną na stronie internetowej: www.ans.konin.pl . Po wypełnieniu elektronicznego formularza, w którym należy zadeklarować wybrany kierunek/kierunki, zostanie wygenerowane podanie o przyjęcie na studia i druk opłaty rekrutacyjnej, które należy wydrukować. Po uiszczeniu opłaty (85 zł za jeden kierunek) oraz wypełnieniu i podpisaniu formularza, oba dokumenty należy dostarczyć do Centrum Rekrutacji i Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, które od początku naboru będzie działać przy ul. Wyszyńskiego 3C ‒ w holu Biblioteki im. prof. Mariana Walczaka.

Dalsze szczegóły postępowania rekrutacyjnego i kwalifikacyjnego znajdują się na stronie http://www.ans.konin.pl/rekrutacja-pwsz . Wszelkie pytania można też zadać na uczelnianym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/pwszkonin/ lub skorzystać z mobilnego informatora na tablecie, smarfonie i w telefonie  www.m.pwszkonin.pl .


 
aria