fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Uczniowie z Radoliny zagościli 11 maja w Zakładzie Pedagogiki, gdzie wykładowcy wraz ze studentami zorganizowali kolejne spotkanie w ramach projektu Akademia Młodego Studenta.

Tym razem gościliśmy uczniów klas 0-3, dyrekcję i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Radolinie, łącznie 36 osób. Wszystkich powitała Małgorzata Chybicka, kierownik Zakładu oraz studenci, którzy na tę okazję ubrali birety.

Uczestnicy rozpoczęli zajęcia od poznania uczelni poprzez prezentację, a następnie przydzieleni zostali do poszczególnych grup edukacyjnych. Podróż ta rozpoczęła się dla jednej z grup od edukacji matematyczno- plastycznej. Stacja Centrum Handlowego Collage to zdobywanie przez uczestników, wiadomości z zakresu obrotu pieniędzmi, by przejść do Banku Artystycznego i zakupić materiały do wykonania prac plastycznych techniką collage.

Stacje te działały pod czujnym okiem Małgorzaty Chybickiej, wykładowcy PWSZ w Koninie.

Grupa druga wraz ze studentami zabrała się w podróż do Japonii, poprzez udział w japońskim teatrze Kamishibai. Przed przedstawieniem dzieci miały za zadanie wykonać domek techniką origami, a następnie udział w spektaklu „Rower Walentynki”. Małym studentom, tak spodobał się spektakl, że stały się sami bohaterami, odgrywając poszczególne role spektaklu. Nad tą stacją czuwała Wiesława Kozłowska, wykładowca PWSZ w Koninie.

Po tych stacjach nie mogło zabraknąć stacji muzycznej. Magiczna podróż do krainy muzyki to podróż niezwykła, łącząca muzykę z ruchem. Nie zabrakło poznawania instrumentów perkusyjnych, a także grania na nich. I tak powstała orkiestra, można byłoby powiedzieć. Studenci zagrali na na fletach i wiolonczeli, a dzieci chętnie włączyły się w wspólnie granie z wybranymi przez siebie instrumentami.  Jak przystało na orkiestrę nie zabrakło dyrygentów, którymi stali się studenci oraz wykładowcy. A na koniec muzycznego spotkania dzieci uczestniczyły w mini programie „Jaka to melodia?”. Zajęcia sprawiły dużo pozytywnych emocji zarówno dla uczestników jak i samych prowadzących – piszą studentki.

Nad muzyczną częścią czuwała Aldona Wojciechowska, wykładowca PWSZ w Koninie. Na zakończenie tradycyjnie uczniowie odwiedzili największą aulę w regionie, gdzie otrzymali certyfikaty. Te cztery wspólne godziny minęły bardzo szybko, wraz z pozytywnymi emocjami padały również deklaracje o studiowaniu na naszej uczelni. Dzieci wdzięczne za udział przygotowały również niespodziankę dla wszystkich organizatorów przekazując własnoręcznie wykonane prace plastyczne.

Ten dzień i to wydarzenie dla wszystkich było wspaniałym przeżyciem oraz sprawiło wiele radości. Dla nas studentów, dla wykładowców oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację oraz przeprowadzenie Akademii Młodego Studenta uśmiech i zadowolenie tegorocznych małych „absolwentów” było największą nagrodą – relacjonują Magdalena Nowicka, Ewelina Wawrzyniak.
 
Całość spotkania została przygotowania przez Ewę Łechtańska, wykładowcę PWSZ w Koninie oraz studentów II roku pedagogiki.

zdjęcia: Aleksandra Głowacka – studentka II roku na kierunku pedagogika