fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Ten weekend należy do studentów PWSZ w Koninie. Już 12 maja  rozpoczynają się 18. Juwenalia ‒ Konin 2017. Gwiazdą tegorocznego święta studentów będzie Monika Lewczuk.

Juwenalia rozpoczną się w piątek o godz. 18.00, zapraszamy tradycyjnie na plac przed amfiteatrem. Tego dnia zagrają młodzi, zdolni i utalentowani DJ-e – Bully, Jackob Roenald, Jagna oraz Cris. Zabawa z nimi potrwa do północy, po czym przeniesie się do Q-Clubu (after party). 

A w sobotę wybory najpiękniejszych i najprzystojniejszych studentów. Pierwsze uczelniane wybory Miss i Mistera PWSZ w Koninie rozpoczną się o godz. 15.00 w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym przy ul. Popiełuszki 4. W trakcie wydarzenia zostaną przyznane także tytuły Miss i Mistera Publiczności. Wybory swoimi występami uświetnią DJ Cris, DJ Kwachu, Kacper Rzeźnicki z kapelą, Julia i Ola Wasilewskie – piękne utalentowane o cudownych głosach, od urodzenia związane z muzyką, sceną i przede wszystkim Koninem. Wielka koronacja odbędzie się o godz. 20.45 na scenie amfiteatru.

Wcześniej jednak, o godz. 18.00, również w amfiteatrze, odbędzie się oficjalna i niezbędna podczas każdych juwenaliów uroczystość, czyli przekazanie studentom kluczy do bram miasta i uczelni. Następnie podzielimy się wielkim tortem (wystarczy dla każdego!), a potem impreza, impreza, impreza… Zagrają DJ Mateusz Kwaśniewski (Kwachu), zespół Exelent, Kordian i gwiazda wieczoru ‒ Monika Lewczuk.

Organizatorem święta studentów jest Samorząd Studentów PWSZ w Koninie, a partnerami: PWSZ w Koninie, Urząd Miejski w Koninie, Urząd Gminy w Starym Mieście, Urząd Miasta i Gminy w Ślesinie oraz Koniński Dom Kultury.