fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Dwa dni rywalizacji o medale Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu zakończyły się dla naszej reprezentacji dwoma miejscami na podium w klasyfikacji Wyższych Szkół Zawodowych.

Sukcesem okazał się również start Roberta Szymańskiego, wykładowcy Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia, który zajął drugie miejsce na dystansie 50 m, stylem dowolnym. Na tym samym dystansie trzecie miejsce zajęła Martyna Jakubowska, studentka dietetyki. Tuż za podium na czwatym miejscu na dystansie 50 m stylem klasycznym uplasował się Radosław Bartycha student wychowania fizycznego.

To były bardzo udane zawody ! Na olimpijskiej pływalni nasi studenci ustanawiali nowe rekordy życiowe i mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi pływakami w Polsce – piszą na studenci.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu odbywały się w Lublinie w dniach od 21 do 23 kwietnia 2017 r.

Skład reprezentacji:
Trener: mgr Robert Szymański
1.Aleksandra Markowska
2. Katarzyna Cholewicz
3. Martyna Jakubowska
4. Paulina Wargacka
5. Krzysztof Andrzejewski
6. Radosław Bartycha
7. Dominik Brawata
8. Karol Sokołowski
AMP-y są jednym z ostatnich etapów przygotowań do Głównych Mistrzostw Polski, które rozpoczną się 18 maja w Lublinie. Tam zawodnicy będą walczyć nie tylko o medale, ale przede wszystkim o kwalifikacje na lipcowe Mistrzostwa Świata na długiej pływalni w Budapeszcie.