fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego w Turku
 
W I Liceum Ogólnokształcącym w Turku, 6 kwietnia odbyła się druga edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego pod hasłem Alle für einen, einer für alle – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Uczniowie  szkół gimnazjalnych zmierzyli się z zadaniami testowymi i audiowizualnymi w języku niemieckim. Podczas Konkursu dla nauczycieli języka niemieckiego odbyły się warsztaty i wykłady, które między innymi przeprowadził dr Grzegorz Pawłowski (Wydział Filologiczny).

Jak mówił Mariusz Seńko, starosta turecki - zadaniem priorytetowym dla władz Powiatu Tureckiego jest wzmocnienie skuteczności nauki wielu języków obcych już od pierwszego etapu edukacyjnego.

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego” udowodnił, że młodzież ceni sobie naukę języków obcych i świadomie wiąże swą przyszłość z kształceniem lingwistycznym, a ideą władz samorządowych jest wsparcie wszelkich działań zmierzających do nauki języka niemieckiego już od etapu wczesnoszkolnego aż po jej kontynuację i rozszerzenie na wszystkich szczeblach edukacji. Istotna jest także umiejętność owocnej i pomyślnej współpracy władz powiatu z placówkami oświaty z wielu gmin – czytamy na stronie Starostwa.


Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Turku