fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

 Pracownicy Katedry Pedagogiki i Pracy Socjalnej odwiedzili zaprzyjaźniony Uniwersytet Matthiae Belii w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.
 
Wizyta odbyła się od 20 do 23 marca,a uczestnikami byli prof. nadz. dr hab. Jakub Bartoszewski, mgr Artur Cygan,dr Kazimiera Król, mgr Marin Olejniczak, prof. nadz. dr hab. Kinga Przybyszewska, dr Marianna Styczyńska oraz mgr Iwona Powaga.

W trakcie pobytu zrealizowano szereg wykładów w ramach programu Ersmus +. Dydaktycy z delegacji PWSZ w Koninie wzięli czynny udział, wygłaszając referaty w konferencji dotyczącej Social workin the field of domestic Violetce and human  traffiking. Warto dodać iż współorganizatorem konferencji była Katedra Pedagogiki i Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie.
 
Podczas spotkań z kierownictwem Uniwersytetu, omówiono programy kształcenia, jak również podjęto dyskusje na temat nowych trendów w edukacji do pracy socjalnej i pedagogiki społecznej w Polsce i Słowacji. Spotkania to także zapoznanie się ze strukturą uczelni. Cała delegacja uczestniczyła w Dniu Nauczyciela, która na Słowacji przypada na 21 marca.  
 
To była bardzo interesująca i wartościowa wizyta która stała się kolejną  okazją  do zacieśnienia współpracy między naszymi uczelniami oraz wymiany doświadczeń na gruncie pracy socjalnej i pedagogiki,a także  praktyki administracyjnej – piszą uczestnicy.
W przyszłym roku obie uczelnie planują zorganizować kolejną międzynarodową konferencję, która ma się odbyć w Koninie.
 
Kazimiera Król
red. MW.