fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Po raz kolejny odbyły sie  warsztaty językowe w Liceum Ogólnokształcącym  w Kleczewie. Dr Grzegorz Pawłowski ćwiczył z uczniami klasy II i III wymowę języka niemieckiego.

Relacja z warsztatów ukazała się na stronie szkoły: 

"Jak skutecznie uczyć się wymowy, czyli fonetyka języka niemieckiego w pigułce. Jak co roku, mieliśmy przyjemność wziąć udział w warsztatach fonetycznych, które poprowadził dla nas dr Grzegorz Pawłowski z Wydziału Filologicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

16 marca 2017 r. licealiści z klasy IIb i III b dowiedzieli się, jak ważnym aspektem komunikacji w obcym języku jest wymowa, która odgrywa ogromną rolę w odbiorze nas przez rozmówcę i jest naszą „językową wizytówką”. Należy pamiętać nie tylko o akcencie czy melodii zdań, ale również o różnicy w wymowie długich i krótkich samogłosek, by zostać właściwie zrozumianym. Oprócz części teoretycznej uczniowie mogli sprawdzić praktycznie swoje umiejętności językowe, ćwicząc wymowę pod czujnym okiem zaproszonego gościa. Dr Pawłowski zachęcił młodzież do samodzielnej nauki online przy pomocy portali internetowych poświęconych ćwiczeniom wymowy języka niemieckiego. Lekcja ta uświadomiła uczniom, że nauka poprawnej wymowy nie musi być wcale nudna i męcząca, a wręcz przeciwnie – ciekawa i przyjemna. Warsztaty dla uczniów zorganizowała nauczycielka języka niemieckiego – pani Magdalena Niedźwiecka."

Relacja: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie