fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Przedstawiciele samorządów studenckich Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych z całej Polski spotkali się w Tarnowie w dniach 9-12 marca 2017 r. W XXIX Forum Sprawozdawczo-Wyborczym Komisji Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych wziął także udział Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Podczas spotkania Bartlomiej Lepczyński, student kierunku finanse i rachunkowość PWSZ w Koninie, został wybrany na członka Prezydium Komisji PWSZ Parlamentu Studentów RP. Będzie także koordynatorem pięciu PWSZ-tów w Polsce.
Samorządowcy uczestniczyli w szkoleniach z zakresu PR i współpracy z mediami, dyskutowali o sukcesach i porażkach w pracy samorządów studenckich. Jednym z ważniejszych tematów poruszanych w trakcie obrad była kwestia zmian ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.

Najważniejszym punktem XXIX Forum PWSZ-ów było spotkanie z wicepremierem Jarosławem Gawinem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, który podkreślił bardzo ważną rolę wyższych szkół zawodowych dla regionów, w których działają. Zwracał też uwagę na to, by wyższe szkoły zawodowe jeszcze mocniej współpracowały z otoczeniem lokalnym – samorządami, ale przede wszystkim biznesem.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 34 samorządów studenckich oraz przedstawiciele Parlamentu Studentów RP, Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Forum Uczelni Niepublicznych, Komisji Uczelni Mundurowych, a także Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych.

MW.
red. ekdarZdjęcie: PWSZ w Tarnowie
zdjęcie: Artur Gawle