fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak,rektor PWSZ w Koninie,uczestniczył w konferencji programowej w ramach przygotowań do Narodowego Kongresu Nauki, organizowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polską Akademią Nauk.

Konferencja pt. „Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych” odbyła się w dniach 23 – 24 lutego br. w Auli Uniwersyteckiej oraz Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także na terenie Ośrodka Nauki Polskiej Akademii Nauk.
 
Głównym założeniem zorganizowanej konferencji było przybliżenie do odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób podnieść poziom badań naukowych w Polsce oraz spowodować wzrost aktywności kadry naukowej.

Wystąpienie programowe wygłosił Jarosław Gowin, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Następnie obok wykładów plenarnych odbyła się sesja panelowa oraz równolegle prowadzone seminaria.Drugi dzień konferencji wiązał się z kolejnymi wykładami plenarnymi, dyskusjami panelowymi oraz podsumowaniem seminariów, a także całej konferencji wraz z wysunięciem wniosków końcowych ze spotkania.

Jest to już piąte spotkanie przygotowujące środowisko akademickie do Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie, zaplanowanego na wrzesień 2017 r.
 
M. Biadasz