fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie, uczestniczył w konferencji programowej w ramach przygotowań do Narodowego Kongresu Nauki, organizowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Uniwersytet Śląski pt. „Ścieżki kariery akademickiej i rozwój młodej kadry naukowej”. Konferencja odbyła się w dniach 26-27 stycznia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.
 
Tematem przewodnim konferencji był rozwój kadry akademickiej, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii poświęconych młodym naukowcom.

W spotkaniu uczestniczył również Jarosław Gowin, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który mówił na temat wyzwań dla rozwoju kariery akademickiej. Wystąpienie wprowadzające do drugiego dnia konferencji zaprezentował prof. Wiesław Banyś – honorowy przewodniczący KRASP oraz współprzewodniczący Zespołu Rady NKN ds. kariery akademickiej. Spotkanie było również doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń z ekspertami i zaproszonymi gośćmi z zagranicy.
Konferencja „Ścieżki kariery akademickiej i rozwój młodej kadry naukowej” to już czwarte spotkanie przygotowujące środowisko akademickie do Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie, zaplanowanego na wrzesień 2017 r.
 
M. Biadasz