fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 15 stycznia w Galerii nad Jeziorem. Jak co roku również PWSZ w Koninie przyłączyła się do tej ważnej dla nas wszystkich akcji. WOŚP w tym roku gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Studenci od samego rana grali dla Orkiestry. Natalia Szczechowicz  i Agnieszka Guzina (bezpieczeństwo wewnętrzne) oraz Szymon Ślugaj (wychowanie fizyczne) prowadzili aukcje na jednej ze scen. W sumie udało się im zebrać ponad 3 tys. zł.
Na scenie głównej zagrał Mateusz Staciwa, tworzący zespół Czarne Stopy. Rozgrzewkę przed biegiem „Policz się z cukrzycą” przeprowadziła Agnieszka Guzina, czyli DJ Jagna.

Studenci II i III roku wychowania fizycznego z kolei rozegrali turniej piłki siatkowej. Izabela Kramska, Kinga Pietrzak, Gabriela Bąkowska oraz Mateusz Ludwicki, Karol Sokołowski, Artur Rudolf  to akademicka drużyna rozgrywająca mecze na Hali Sportowej przy ul.Popiełuszki.

Studenci z Koła Naukowego Bastion wraz z uczniami klas mundurowych uczestniczyli w happeningu na jedynym w Polsce rondzie WOŚP.

Na koncie konińskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest 239 tysięcy złotych. Jak podkreśla Justyna Kałużyńska, szefowa sztabu WOŚP w Koninie, to rekord!
 
Gratulujemy i do zobaczenia za rok.
 
M.W.