fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Drugi turniej piłki nożnej halowej studentów i absolwentów PWSZ w Koninie odbył się 7 stycznia 2017 r. Pomimo mroźnej pogody na zewnątrz, w hali panowała gorąca i przyjazna atmosfera. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn liczących maksymalnie po 10 zawodników.

Spotkanie służyło integracji osób związanych z Uczelnią i jej promocji. Absolwenci PWSZ w Koninie mogli ponownie poczuć akademicką atmosferę, spotkać się z kolegami i wykładowcami. Przekonali się, że Uczelnia pamięta o swoich absolwentach i pomaga w organizacji podobnych spotkań.

Drużyny tworzyli przedstawiciele różnych kierunków studiów: wychowania fizycznego, fizjoterapii, turystyki, bezpieczeństwa wewnętrznego. Po zaciętej i zdrowej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna „Absolwenci” (na zdjęciu). Tym samym obronili oni tytuł uzyskany w roku poprzednim. Na drugim miejscu podium stanęli zawodnicy drużyny „Turystyczne petardy”. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „Specjaliści” (organizatorzy turnieju - na zdjęciu). Najlepszym zawodnikiem wybrano Wiktora Kacprzaka, najlepszym bramkarzem został Dominik Płócienniczak a królem strzelców Dorian Andrzejewski.
           

Głównymi organizatorami turnieju byli studenci Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia (specjalizacji instruktorskiej z piłki nożnej) wraz z opiekunem dr. Adamem Kankanistą oraz Klub Uczelniany AZS PWSZ w Koninie pod przewodnictwem Roberta Szymańskiego i Tomasza Elsnera. Dzięki ich staraniom zawody miały profesjonalną obsadę sędziowską, opiekę medyczną, a zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody. Turniej wsparli właściciele konińskich firm: „Salonu Piłkarskiego Masita”, sklepu sportowego „Turysta”, siłowni „Relax” i sklepu sportowego „Dla Zdrowia”.
           
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
 
Adam Kantanista