fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie 2 grudnia 2016r. uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

W hali Rondo w Koninie spotkało się wielu przedstawicieli instytucji oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, by wspólnie podziwiać przygotowane występy wokalne, muzyczne, teatralne i taneczne.
Ten wyjątkowy dzień, ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 1992 roku, ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne. Dzień ten jest również okazją do zwiększenia świadomości na temat korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych w różnych aspektach życia społecznego.

W tym roku, uroczystość przebiegała pod hasłem „ZMYSŁOWY ŚWIAT”, a organizatorami byli  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem GEPETTO w Koninie. 

Dla studentów była to nie tylko znakomita szansa do zapoznania się z dorobkiem artystycznym osób z niepełnosprawnością, ale również „żywa” lekcja komunikacji i współpracy.