fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

W I Liceum Ogólnokształcącym w Turku odbyło się wyjątkowe spotkanie licealistów z panią prof. dr hab. Barbarą Lewandowską- Tomaszczyk, wykładowcą na Wydziale Filologii w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie – mówią licealiści.
Wykład,  wdzięcznie zatytułowany: „Let’s talk about the English Language and People” miał charakter interakcji wykładowcy z uczniami, więc wzięli w nim udział uczniowie szczególnie zainteresowani językiem angielskim. Pani Profesor  Barbara Lewandowska-Tomaszczyk w ciekawy sposób zaprezentowała różnice w brytyjskiej i amerykańskiej  odmianie języka angielskiego - piszą uczniowie.
Uczniowie dowiedzieli się że sam akcent dużo mówi  o „native speakerze”jak również ile można dowiedzieć się o człowieku uważnie przysłuchując się jego akcentowi – czytamy na stronie Liceum.
Dzięki temu jesteśmy w stanie określić region z jakiego dana osoba pochodzi, a nawet  klasę społeczną jaką reprezentuje.
 
Przedmiotem wykładu było także pojęcie kultury oraz elementów składających się na nią. Uczniowie dowiedzieli się o wielu kluczowych cechach charakteru społeczności brytyjskiej jak i amerykańskiej, co na pewno ułatwi im późniejsze nawiązywanie kontaktów z obcokrajowcami pochodzącymi z krajów obszaru anglojęzycznego. Poznali też historię kształtowania się języka angielskiego na przełomie wieków oraz powstawania wielu dialektów używanych na terenie Zjednoczonego Królestwa. Wykład prowadzony był wyłącznie w języku angielskim, co czyniło go jeszcze ciekawszym.

Z pewnością takie spotkanie zachęci nas do dalszej intensywnej nauki języka angielskiego, zmobilizuje do wytężonej pracy i przygotuje do przyszłej roli studenta. Pani Profesor sprawiła, że przez dwie godziny lekcyjne mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci - piszą liecealiści.

Mamy nadzieję na następne lekcje z udziałem wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, a  najbliższe spotkanie już 30 listopada podczas konferencji z cyklu "Dni Języków Obcych w Powiecie Tureckim"- czytamy na stronie Liceum.
 
Spotkanie anglistów odbyło się 21 listopada i jest  efektem  współpracy Powiatu Tureckiego, LO w Turku i PWSZ w Koninie.


Żródło: Liceum Ogólnoksztłcące w Turku