fbpx
 • Czcionka: A A+ A++
 • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
 • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
 • Mapa strony: mapa strony

  
GISDay jest globalnym świętem obchodzonym na całym świecie od 1987r. Święto to organizowane jest pod patronatem firmy ESRI i jest częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej. Dzień GIS’u swoją nazwę czerpie od Systemów Informacji Geograficznej (GIS) i jest skierowany do pasjonatów tej bardzo mocno rozwijającej się dziedziny.
 
 18 listopada 2016 roku po raz trzeci w Koninie odbędzie się, zorganizowana przez Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie, impreza o międzynarodowej nazwie GISDay.
 
 
 Również w tym roku, już tradycyjnie, organizowany przez Zespól Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie GISDay objęty jest honorowym patronatem prezydenta miasta Konina, Pana Jozefa Nowickiego. Całej akcji patronuje firma ESRI (Envirnomental Systems Research Institiute) a partnerem została firma IRON SKY. Partnerem organizacyjnym jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.


Swój udział w imprezie będą miały następujące instytucje i firmy: Geodeta Województwa Wielkopolskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, 33 Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Geoekologii i Geoinformacji, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu, IRONSKY Buk k. Poznania, Lechmann + Partner Polska Sp. z o. o. Konin.

W trzecim już święcie GIS’u w Koninie, zaproszeni goście wraz z uczniami klas geodezyjnych, budowlanych oraz architektury krajobrazu wezmą udział w ciekawych wykładach oraz warsztatach modelowania 3D w programie SketchUp, warsztatach QGIS dla początkujących i licznych konkursach.

Tegoroczna sesja wykładowa dotyczyła będzie takich zagadnień jak: Vectraportal czyli serwis informacji przestrzennej dla zarządców drogowych, System Informacji Przestrzennej w Lasach Państwowych, Regionalna Infrastruktura Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego, Systemy Informacji Geograficznej wykorzystywane podczas zabezpieczenia szkolenia lotniczego na statkach powietrznych, zastosowanie urządzeń GPS w lotnictwie RP a także wykorzystanie GIS i nawigacji GPS przez Lotniczą Grupę Poszukiwawczo-Ratunkową podczas akcji na akwenie wodnym. Drony jako przyszłość gospodarki to kolejny temat, który zostanie podjęty w ramach dnia GIS. Mając na uwadze, że stereotypowe postrzeganie geodety jako osoby pracującej z mapą analogową odchodzi do lamusa, uczeń technikum geodezyjnego przygotował prezentację ukazującą geodetę i jego pracę na kartach literatury.


 
Program ramowy Dnia GIS-u 2016

 
18 listopada 2016 r. Aula Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie,
ul. Przyjaźni 1, Konin

 
 • 9.00 – 9.30   Rejestracja uczestników.
 • 9.30 – 9.35   Powitanie uczestników.
 
 • 9.30 –10.05  Vectraportal – serwis informacji przestrzennej dla zarządców drogowych.
Adrian Bocianowski,
Krystian Piątkowiak
Lehmann+Partner Polska Sp. z o.o., Konin.
 • 10.10 –10.40 System Informacji Przestrzennej w Lasach Państwowych.
Leszek Rząsa
Główny Specjalista ds. Geomatyki
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu
 • 10.40–11.20 Wykorzystanie mapy, Systemów Informacji Geograficznej i nawigacji GPS jako informacji geograficznej podczas zabezpieczania szkolenia lotniczego na statkach powietrznych. Zastosowanie,wykorzystanie i zadania urządzeń GPS w lotnictwie RP.
Przedstawiciele 33 Bazy Lotnictwa Transportowego, Powidz.
 • 11.25 – 11.40 Geodezja w literaturze.
Mariusz Kazimierczak
Zespół Szkół Budownictw i Kształcenia Zawodowego w Koninie


Wydarzenia towarzyszące:
 • Warsztaty modelowania 3D w programie SketchUp.
 • Warsztaty „QGIS dla początkujących” – studenci kierunku geoinformacja (studia inżynierskie) UAM w Poznaniu:
 • Konkursy wiedzy geograficznej i matematycznej.
 • Możliwość zapoznania się z instrumentami geodezyjnymi (tachimetry,niwelatory).