fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Dr Artur Zimny, prorektor ds. kształcenia PWSZ w Koninie, uczestniczył w sobotniej (3 września) kolejnej już edycji ogólnopolskiej inicjatywy ‒ Narodowe Czytanie. W tym roku czytano „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
 
W Koninie spotkanie z najbardziej znaną na świecie powieścią Sienkiewicza odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Dworcowej. Powieść z czasów Nerona interpretowali również Sebastian Łukaszewski, zastępca prezydenta, Stanisław Bielik, starosta koniński, samorządowcy oraz mieszkańcy naszego miasta. Fragmenty książki wybrzmiały też na bulwarze.

Narodowe Czytanie to akcja organizowana przez Prezydenta RP. Prowadzona jest od czterech lat. Rozpoczęła się lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Potem było czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a następnie "Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W roku 2015 przypominano „Lalkę” Bolesława Prusa.

Zdjęcie: Konin Nasze Miasto