fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Dorobek naukowy i twórczy zmarłego w lutym tego roku prof. Kazimierza Denka, był jednym z kluczowych punktów XIV Wielkopolskiego Forum Pedagogicznego „Innowacje i ewaluacja w edukacji”, które w tym roku odbywało się pod hasłem „Narzędzia pomiaru dydaktycznego wobec innowacji w edukacji”.
 
Forum pedagogiczne od lat odbywa się naprzemiennie w Koninie i Kaliszu, bowiem jego organizatorami są kaliski Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Poznaniu oraz Katedra Pedagogiki i Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie.

W tym roku zanim uczestnicy przystąpili do dyskursu nt. narzędzi pomiaru dydaktycznego, wspominali prof. Kazimierza Denka, wybitnego pedagoga i naukowca. ‒ Z głębokim przekonaniem można skonstatować, że Profesor Kazimierz Denek należał do elity profesorów samodzielnych, autonomicznych, który zawsze wyrażał troskę, bez uprzedzeń politycznych, o wysoką jakość edukacji. W codziennym działaniu preferował oraz prezentował to, co uważał za słuszne i celowe ‒ mówił w laudacji prof. Jan Grzesiak (WP-A w Kaliszu, PWSZ w Koninie), wiceprzewodniczący komitetu naukowego konferencji.

Podczas trzydniowych obrad wystąpiło kilkudziesięciu prelegentów z Polski i zagranicy, m.in. prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie, ks. prof. Janusz Mastalski (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), prof. Jan Grzesiak (WP-A w Kaliszu, PWSZ w Koninie), prof. Mykoła Zymomrya (Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Iwana Franki w Drohobyczu), prof. Zenon Jasiński (Uniwersytet Opolski).

Konferencja odbywała się w dniach o 9 do 11 maja. Jego tegorocznym organizatorem był WPA UAM w Kaliszu.

aria