fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Jest nowy tom „Rocznika Konińskiego”. 19. numer zawiera m.in. materiały dotyczące XVIII-wiecznego Konina i powiatu konińskiego, wspomina dwie współczesne pisarki naszego miasta, dokumentuje działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Prezentacja odbyła się 10 maja 2016. 
 
Piotr Rybczyński, redaktor ostatniego tomu i przewodniczący Rady Programowej „Rocznika”, przypomniał historię i ideę jego wydawania oraz przedstawił tematykę poszczególnych tekstów zawartych w najnowszym numerze. Uczestnicy spotkania z uznaniem mówili o roli tej publikacji i podkreślali konieczność dalszego wydawania.

Oprócz podziękowań i pochwał, znalazł się też czas na pewną dozę polemiki. ‒ Dotyczyła  głównie profilu, tożsamości pisma i kierunku, w jakim powinno zmierzać w zmieniającej się rzeczywistości, między innymi, digitalizacji i dostępności tekstów źródłowych ‒ wyjaśnił dr Jakub Bielak, redaktor naczelny wydawnictwa PWSZ w Koninie.

W spotkaniu, oprócz przedstawicieli współwydawców, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie (dr Artur Zimny, dr Jakub Bielak), Starostwa Powiatowego w Koninie (Stanisław Bielik, Witold Nowak), Urzędu Miasta w Koninie (Marek Zawidzki), uczestniczyli członkowie Rady Programowej „Rocznika Konińskiego” i autorzy artykułów.


aria