fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Dr Kazimiera Król, pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Pedagogiki i Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie i uznany autorytet w dziedzinie żebractwa we współczesnej Polsce, została wyróżniona odznaką honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. 
 
Odznakę przyznano za osiągnięcia w kształceniu kadr do pracy socjalnej, badania naukowe, profesjonalizm w pracy pedagogicznej, wdrażanie nowatorskich programów szkoleniowych dla pracowników socjalnych oraz pracę społeczną. Wyróżnienie wręczono 20 kwietnia podczas konferencji „Kształcenie do pracy socjalnej w obliczu nowych wyzwań cywilizacyjnych i przemian społecznych w województwie wielkopolskim”, zorganizowanej z okazji przypadających w tym roku jubileuszy 50-lecia kształcenia pracowników socjalnych w Poznaniu i 10-lecia Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu. Dr Król wygłosiła podczas tego spotkania referat „Współczesne problemy społeczne ważnym wyzwaniem dla zmian w kształceniu pracowników socjalnych w Polsce”.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, środowisk naukowych i praktyki społeczno-gospodarczej. Gośćmi konferencji byli również  członkowie delegacji z Niemiec. Naszą uczelnię na konferencji reprezentował Artur Cygan, kierownik Zakładu Pracy Socjalnej.