fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Triathlon cieszy się co raz większym zainteresowaniem wśród miłośników sportu na poziomie amatorskim i wyczynowym. Był to jeden z powodów dla którego Studenckie Koło Naukowe „Altius” wraz z Konińskim Towarzystwem Pływackim Iskra zorganizowali 27 kwietnia 2016 roku wykład na temat planowania treningu w triathlonie. Prelegentem był Hubert Król - zawodnik i trener triathlonu.

W spotkaniu uczestniczyli studenci i absolwenci PWSZ w Koninie, ale także inne osoby z Konina oraz Koła zainteresowane triathlonem. Ile razy w tygodniu powinni trenować amatorzy, a ile zawodowcy? Kiedy jeździć na rowerze, kiedy biegać, a kiedy pływać w zaplanowanym treningu? Czy golić nogi:-) i czy niezbędna jest pianka do pływania? Od jakiego wieku można zacząć trenować triathlon? Co to jest superkompensacja? Odpowiedzi na takie i inne pytania znaleźli słuchacze wykładu.

W tym miesiącu to już drugi wykład o tematyce sportowej zorganizowany przez członków SKN Altius pod opieką dra Adama Kantanisty. W przyszłym roku akademickim będą następne.

dr Adam Kantanista