fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej od 14-15 kwietnia 2016 r. odbył się Finał Ogólnopolskiej I Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Wzięło w nim udział 62 uczniów z 39 szkół ponadgimnazjalnych z 37 miejscowości.

Głównym organizatorem OWiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. Patronem naukowym jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

W pierwszym dniu odbyła się część praktyczna, w której finaliści rozwiązywali test w języku polskim oraz zadanie w wybranym języku obcym. Następnie wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego. W drugim dniu zawodów ogłoszono wyniki etapu praktycznego. Do finału zakwalifikowano 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. W trakcie części finałowej uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu przedmiotów ekonomicznych i handlowych.
Hasło przewodnie tegorocznej Olimpiady - „Rynek pracy – wyzwania, szanse i zagrożenia”.

Zwycięzcą I Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich została Zuzanna Kosmala – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Płotka - uczeń Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu z Lęborka, a trzecie miejsce zajął Marek Szostek - uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu. W klasyfikacji drużynowej najlepsze wyniki uzyskali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu, drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy, a trzecie miejsce wywalczyli gospodarze rozgrywek finałowych, czyli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej.

Wszystkim gratulujemy.

dr Miłosz Olejniczak