fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Fotoreporterskim i społecznym zacięciem musieli wykazać się uczestnicy konkursu fotograficznego, który zorganizował  Zakład Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie. Nagrody już przyznano i wręczono.

‒ Nadrzędnym celem konkursu było skłonienie młodzieży do refleksji na temat problemów społecznych, z którymi spotykamy się każdego dnia. W tym przypadku chcieliśmy, żeby utrwalili je przy użyciu narzędzi fotograficznych – mówi Artur Cygan, pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych

Skoro był konkurs, były również nagrody. Główną stanowił tablet, ale i inne również były wartościowe. I tak, I  miejsce zajął Piotr Wojciech Frątczak (Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie), II ‒ Michał Błaszczyk (Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie), III ‒ Emilia Rybicka (ZSG-E). Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali: Aleksandra Maria Kowalczyk (ZSG-E), Natalia Krauze (Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich), Andżelika Kornaś (I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Koninie), Karolina Jasiak (ZS im. Kopernika), Katarzyna Gościniak (ZS im. Kopernika).

Patronat honorowy nad konkursem objęli marszałek województwa wielkopolskiego oraz rektor PWSZ w Koninie. Nagrody wręczono 19 kwietnia 2016 r. w PWSZ w Koninie.

ARIA
I MIEJSCE
Tytuł zdjęcia: "Sześcian"
II miejsce

Tytuł zdjęcia: "Park bez życia"
III MIEJSCE
Tytuł zdjęcia: "Bezdomność?Alkoholizm?"Wyróżnienie

Tytuł zdjęcia: "Nie zabijaj swoich płuc wyróżnienie"Wyróżnienie

Tytuł zdjęcia: "Stan depresyjny"
Wyróżnienie

Tytuł zdjęcia: "Niepełnosprawna a jakże sprawna! Pracuje z pasją, co widać w uśmiechu - optymizmem zaraża, energię w pracy wdraża!"
Wyróżnienie

Tytuł zdjęcia: "Niepełnosprawni są wśród nas"
Wyróżnienie

Tytuł zdjęcia: "Jesteśmy życzliwi?"