fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Wykład o Inuitach, czyli mieszkańcach Kanady z obszarów arktycznych i subarktycznych, ich historii, tradycjach i codziennym życiu rozpoczął IV Anglosaskie Spotkania z Kulturą i Anglosaskie Spotkania z Językiem w PWSZ w Koninie.
 
Jako słuchacze 7 kwietnia w audytorium sali 3B zasiedli studenci PWSZ w Koninie oraz goście, czyli uczniowie klas patronackich z I LO w Koninie.

Za pulpitem prelegenckim stanęli m.in. o. dr hab. Paweł Zając (UAM), który opowiadał o Inuitach, czyli Eskimosach. Dr Ewa Urbaniak-Rybicka (PWSZ w Koninie) zajęła się motywem zwierząt literaturze kanadyjskiej, a dr hab. Dagmara Drewniak mówiła jak w tej samej literaturze wyglądają wspomnienia o polskich miasteczkach.

W części konferencji poświęconej językowi angielskiemu pojawił wątek „ghost vowels”, czyli samogłosek-duchów „on paranormal phenomena in phonology”. Rzecz jednak nie była związana ze spirytyzmem, ale trudnymi do usłyszenia samogłoskami. Mówił o nich dr hab. Tomasz Ciszewski z Uniwersytetu Gdańskiego. Dr hab. Arkadiusz Rojczyk z Uniwersytetu Śląskiego zajął się typowymi błędami wymowy w języku angielskim, jakie robią Polacy. Posłużył się przykładem m.in. Weroniki Rosati. Dzień angielski zakończyło wystąpienie dr  Magdaleny Pospieszyńskiej-Wojtkowiak (PWSZ w Koninie), która podpowiadała, w jakich zawodach, innych niż nauczanie, absolwent filologii może wykorzystać umiejętności językowe.

Anglosaskie spotkania z kulturą oraz językiem Anglosasów zorganizowały katedry: Literaturoznawstwa i Translatologii oraz Badań nad Uczeniem się i Nauczaniem Języków Obcych PWSZ w Koninie

aria
31790_img_7812
31791_img_7815
31792_img_7820
31793_img_7829
31794_img_7894
31795_img_7900
31796_img_7906
31797_img_7910