fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Na otwarte spotkanie i dyskusję nt. ustawy o zawodzie fizjoterapeuty z dr Marzeną Wiernicką, wojewódzkim konsultantem ds. fizjoterapii, 6 kwietnia zaprasza Katedra Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii PWSZ w Koninie.
 
Nowe przepisy, które mają wejść w życie 31 maja 2016 r. budzą sporo kontrowersji. Zdaniem samych fizjoterapeutów nie tylko im ułatwią pracę, ale pomogą chorym i niepełnosprawnym, bo dzięki stworzeniu rejestru kwalifikowanych specjalistów (co gwarantuje ustawa) zwiększy się bezpieczeństwo pacjentów. Dokument przewiduje także możliwość bezpośredniego kontaktu z fizjoterapeutami o określonych kwalifikacjach, co skróci czas oczekiwania na zabiegi i umożliwi wdrożenie szybszego usprawniania.

W lutym grupa posłów zgłosiła jednak projekt ustawy o zmianie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, argumentując, że ta podpisana prezydenta stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów. ‒ Spotkanie ma wyjaśnić wątpliwości aktywnych fizjoterapeutów oraz przyszłych absolwentów kierunku, które są szeroko dyskutowane w środowisku ‒ mówi dr Bartosz Chmielewski, kierownik Katedry Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Początek debaty o godzinie 11.30 w sali nr 50, w budynku przy ul. Popiełuszki 4.
aria