fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Certyfikowane szkolenie na temat właściwości i zastosowania segmentów technologicznych STO w budownictwie przeszli studenci I, II i III roku budownictwa PWSZ w Koninie. Spotkanie przeprowadzili 18 marca przedstawiciele spółki STO, produkującej systemy ociepleń.
 
Uczestnicy szkolenia, 50 studentów, bardzo wysoko ocenili (owacje na stojąco!) poziom merytoryczny prezentacji, w której wykładowcy: Andrzej Wanat, regionalny dyrektor techniczny z Centrum Sprzedaży STO w Poznaniu, Włodzimierz Markiewicz, prezes STO Expert z Konina, oraz Jacek Myrda, doradca techniczny STO z Poznaniu, obok najnowszej wiedzy teoretycznej z zakresu zjawisk fizyki budowli, przedstawili nowoczesne rozwiązania i systemy dociepleń. Inspirujące były liczne przykłady zastosowania tej technologii w Polsce i Europie, uzupełnione omówieniem zasad funkcjonowania i rozwiązań detalicznych. Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia praktyczne, połączone z pokazem typoszeregów technologii ociepleń, elewacji wentylowanych i ociepleń ścian zewnętrznych od strony wnętrza. Wykładom towarzyszyły prezentacje i wystawa pomocy naukowych, które dzięki uprzejmości STO zostaną na uczelni i zasilą laboratorium materiałów budowlanych.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty STO, które wzbogacą portfolio i CV studentów budownictwa.

Organizatorami szkolenia z strony uczelni byli dr inż. arch. Krzysztof Borowski i mgr inż. arch. Roman Pilch z  Zakładu Budownictwa WT PWSZ w Koninie.