„Uczymy się z sercem, pomagamy z empatią. Praca socjalna ‒ między teorią a praktyką” to tytuł drugiego studenckiego seminarium naukowo-badawczego, które odbyło się 15 marca w PWSZ w Koninie. Głównym organizatorem było Studenckie Koło Naukowe „Pegaz”.
Podczas seminarium referaty wygłosili studenci pracy socjalnej, zaproszeni goście oraz wykładowcy. Tych pierwszych reprezentowały m.in. Martyna Kowalczyk, Dominika Malesza, Karolina Szmagaj i Ewelina Majda, które przedstawiły studenckie doświadczenia w pracy socjalnej na rzecz rodzinnej pieczy zastępczej, oraz Wioletta Krzyżanowska, Sandra Michalak i Żaneta Michalak, które mówiły o nieśmiałości wśród studentów.
Jacek Biskupski z OPRiIK w Ślesinie przedstawił rolę i zadania ośrodka poradnictwa rodzinnego i interwencji kryzysowej w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Natomiast prof. nadzw. dr hab. Jakub Bartoszewski, szef Katedry Pedagogiki i Pracy Socjalnej, przygotował referat „Psychoterapii możliwości w pracy socjalnej”.
Współorganizatorami seminarium były: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie, Spółdzielnia Socjalna „Blues Hostel” w Koninie, SKN „Wizja”, Społeczno-Ekonomiczny Zespół Badawczy PWSZ w Koninie oraz Zakład Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie.
Odwiedź nas: Facebook YouTube Instagram Tik-Tok
Spis pracowników