fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Bartosz Jędrzejczak, kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych z Konina, przedstawił 16 marca studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej ideę Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcał ich do składania wniosków oraz głosowania. W spotkaniu uczestniczyło ponad 400 osób.
 
Budżet obywatelski to taka część pieniędzy z budżetu miasta, o wydaniu której zadecydują bezpośrednio sami mieszkańcy. ‒ Często jest również określany jako budżet partycypacyjny, ponieważ jest formą rozwijania demokracji partycypacyjnej, bezpośredniej, w której mieszkańcy mają olbrzymi wpływ na decyzje polityczne i ekonomiczne podejmowane w danej przestrzeni oraz traktowani są jako równorzędni partnerzy w dyskusjach i debatach określających kierunek rozwoju miasta i jego politykę zarządzania ‒ czytamy na stronie KBO.
W Koninie, w ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy otrzymają do rozdysponowania 2 miliony złotych. Zdaniem organizatorów, dobrze, żeby w decyzjach o nim uczestniczyli młodzi obywatele naszego miasta.
Przedstawiciele KBO dziękują za pomoc w organizacji spotkania Marii Cybulskiej z COP oraz Basi Lewandowskiej, przewodniczącej Samorządu Studentów PWSZ w Koninie.
 
aria