fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Uczniowie szkół średnich z Konina i okolic wzięli udział w półfinałach (zakończonych 27 listopada) turnieju o tytuł Mistrza Prowadzenia Przedsiębiorstwa Społecznego, realizowanego przez Fundację Wiarygodny Partner oraz PWSZ w Koninie.  Do finału przeszło 12 uczestników, którzy kolejny etap rywalizacji rozpoczną 7 grudnia.

Uczniowie szkół średnich z Konia, Słupcy i Zagórowa biorą udział w projekcie pt. „Młodzieżowy Turniej Przedsiębiorczości Społecznej”, realizowanym przez Fundację Wiarygodny Partner oraz PWSZ w Koninie. Głównym celem projektu jest przekazanie wiedzy na temat możliwości pracy na własny rachunek, jakie mają po skończeniu szkoły średniej, pokazanie tego czym jest ekonomia społeczne oraz tego, w jaki sposób można prowadzić przedsiębiorstwo społeczne.

O tym jak prowadzić przedsiębiorstwo społeczne mogło przekonać się 48 uczniów, którzy z grupą trenerów wcielili się w rolę biznesmenów. Było to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego narzędzia edukacyjnego jakim jest gra Business PLAY, pozwalająca na symulację prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Półfinalistami zostali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie, Zespołu Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Koninie, Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie i Liceum Ogólnoksztłacącego im. J. Piłsudskiego w Słupcy.

Na początku grudnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie udowodnią podczas finału, że założenie własnego biznesu po skończeniu szkoły średniej jest doskonałym sposobem na życie.

Projekt Młodzieżowy Turniej Przedsiębiorczości Społecznej dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich