fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie, wziął udział w konferencji „Konin dziś – Konin jutro”, podczas której wygłosił referat „Perspektywy rozwoju PWSZ w Koninie i jej rola dla otoczenia społeczno-gospodarczego”.
 
Konferencja przygotowana przez Konińska Izbę Gospodarczą  poświęcona była potencjałowi inwestycyjnemu regionu konińskiego, jego stanowi obecnemu i perspektywom rozwoju.

Podczas dwóch dni obrad (19-20 listopada) zaprezentowano strategię rozwoju sektora paliwowo-energetycznego w Koninie, mówiono o konińskiej geotermii, a także budowie ośrodka rekreacyjnego i balneologicznego na wyspie Pociejewo w Koninie. Przedstawiono producenta energii odnawialnej, czyli Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, który uczestnicy zwiedzili na zakończenie konferencji.

W konferencji uczestniczył także dr Artur Zimny, prorektor ds. kształcenia oraz grupa studentów kierunku zarządzanie. – Podczas tego spotkania dało się odczuć, a nawet usłyszeć, że jesteśmy znaczącą instytucją w naszym regionie i że nasze działania, takie jak dopasowywanie kierunków kształcenia do potrzeb młodzieży i rynku pracy, podkreślają dynamiczność tych działań – podsumował spotkanie i podkreślił dobry wizerunek uczelni w oczach konińskich przedsiębiorców dr Artur Zimny.

Współorganizatorem spotkania obok KIG, był Urząd Miasta w Koninie.
aria

Relacja foto KIG