fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

– W tej branży będzie coraz więcej miejsc pracy i coraz więcej pieniędzy – uważa Piotr Grodkiewicz z firmy Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań, który 3 listopada poprowadził warsztaty „Zawód – recykler” dla studentów inżynierii środowiska i logistyki PWSZ w Koninie.
 
Warsztaty dotyczyły funkcjonującego w Polsce systemu gospodarowania odpadami z uwzględnieniem procesów odzysku i recyklingu odpadów. Wykład rozpoczęło jednak przypomnienie podstawowych terminów związanych z tą dziedziną i ich objaśnień, czyli co to jest odpad, kto decyduje, że coś staje się odpadem. I kluczowego: kto to jest recykler? – To ktoś, kto prowadzi działalność polegającą na przetwarzaniu odpadów na skalę przemysłową na podstawie obowiązujących przepisów – wyjaśnił Grodkiewicz. Ilość odpadów, które wymagają skutecznego przetworzenia systematycznie rośnie, dlatego odniósł się do roli logistyki w ich odzyskiwaniu i przerabianiu. Przyznał, że mogą się zajmować producenci opakowań, ale mogą to zlecić specjalistycznym firmom, takim jak EkoCykl. Opisał wyzwania, przed jakimi stoi branża i możliwości związania z nią kariery zawodowej.

Na zakończenie zaprosił studentów do kreatywnego uczestnictwa spotkaniu. Rozdał zużyte opakowania po mleku, by zrobili z nich portfele.

Warsztaty przygotowali: Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań z Wrocławia, Centrum Rekrutacji i Karier oraz Zakład Logistyki PWSZ w Koninie.

aria
29040_dsc09687
29041_dsc09688
29042_dsc09692
29038_dsc09684
29039_dsc09685