fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

O poszerzeniu współpracy między PWSZ w Koninie oraz Fundacją „Podaj dalej” w Koninie rozmawiali 13 października przedstawiciele uczelni oraz stowarzyszenia.
 
W czasie spotkania uzgodniono też formy tej współpracy – prowadzenie wybranych zajęć dydaktycznych przez przedstawicieli fundacji, czynny udział studentów w zajęciach terapeutycznych w siedzibie fundacji lub innych uzgodnionych miejscach, organizowanie wspólnych przedsięwzięć naukowo-badawczych: seminariów, warsztatów, projektów. Ze strony uczelni w spotkaniu uczestniczyli kierownicy Katedry Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii oraz Zakładu Pedagogiki i Zakładu Pracy Socjalnej.

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka – „Podaj dalej” – powstała w lutym 2004 roku.
Jej inicjatorami były osoby sprawne i niepełnosprawne, z dużym doświadczeniem w pracy na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Fundacja powstała w hołdzie i zgodnie z ideami Piotra Janaszka, znanego społecznika i lekarza, który zginął tragicznie w grudniu 1998 roku. Fundacja realizuje wiele ważnych i potrzebnych działań, dzięki którym osoby z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności usamodzielniają się i żyją aktywnie, rozwijają swoje pasje i zainteresowania,
a z biegiem czasu sami angażują się w działalność na rzecz innych.

Wszelkie oferowane wsparcie, udział w zajęciach czy świadczona pomoc są bezpłatne. Działalność Fundacji „Podaj dalej”  jest możliwa dzięki wsparciu wielu ludzi, zaprzyjaźnionych firm, instytucji i organizacji. 

– Fundacja „Podaj dalej” jest interesariuszem Zakładu Pracy Socjalnej już od lutego 2014 r. – przypomina Artur Cygan, pełnomocnik rektora ds. Osób Niepełnosprawnych.
 
Więcej informacji:
https://www.youtube.com/watch?v=EPWy13wdMgk
www.podajdalej.org.pl 
www.kawaleksiebie.org.pl
www.facebook.com/FundacjaPodajDalej