fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

 W imieniu prof. zw. dr. hab. Mirosława Pawlaka, Rektora PWSZ w Koninie, dr Karina Zawieja-Żurowska, Dziekan Wydziału Społeczno-Ekonomicznego, uczestniczyła w uroczystych obchodach 50-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie.

Szkoła powstała w 1965 r. W 1969 r. zakończyła swoją działalność jako Liceum Pedagogiczne, zmieniając się jednocześnie w II Liceum Ogólnokształcące. W roku szkolnym 1975/1976 obok klas liceum ogólnokształcącego utworzono Studium Wychowania Przedszkolnego. Nazwę szkoły przekształcono na Zespół Szkół Ogólnokształcących. W 1982 roku raz jeszcze przemianowano szkołę, tym razem na Zespół Szkół Ogólnokształcących i Pedagogicznych (po utworzeniu 2-letniego policealnego Studium Nauczycielskiego).

1 września 1998 r. szkoła przeniosła się z Morzysławia do budynku przy obecnej ulicy 11 listopada, gdzie od 2002 r. funkcjonuje jako II Liceum Ogólnokształcące. 

Z inicjatywy uczniów i nauczycieli w 2004, w wyniku plebiscytu, nowym patronem szkoły został Krzysztof Kamil Baczyński. Obecnie w 25 oddziałach (9 klasach pierwszych, 8 klasach drugich i 8 klasach trzecich) uczy się 812 uczniów.

W imieniu władz i całej społeczności akademickiej PWSZ w Koninie z okazji jubileuszu życzymy wszystkiego najlepszego dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i uczniom jednej z najlepszych szkół w regionie! 
D.W.

zdjęcie: Konin LM