fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie oraz dr Artur Zimny, prorektor ds. kształcenia, uczestniczyli w XXIII Plenarnym Zgromadzeniu Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych (KRePSZ), które odbyło się w dniach 23-26 września 2015 r. w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

Podczas konferencji dyskutowano o realizacji praktyk zawodowych w ramach programu POWER oraz o możliwościach prowadzenia studiów dualnych (część zajęć na uczelni, część u pracodawcy). Sporo czasu poświęcano także dyskusji o roli wyższych szkół zawodowych w systemie szkolnictwa wyższego i możliwościach konsolidacji uczelni w Polsce. Dzielono się także uwagami na temat możliwości angażowania praktyków do minimum kadrowego.

W trakcie spotkania wybrano nowe władze KRePSZ. Przewodniczącym został prof. zw. dr hab. Witold Stankowski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, natomiast prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie, został wybrany na wiceprzewodniczącego Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych.
 
D.W.