fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

W imieniu prof. Mirosława Pawlaka, rektora PWSZ w Koninie, dr Jerzy Jasiński, prorektor, uczestniczył w debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa w Koninie. Spotkanie odbyło się 9 września w auli PWSZ w Koninie.

Takie spotkanie władz samorządów i policji z mieszkańcami odbyło się w murach naszej uczelni już drugi raz. Tym razem wzięło w nim udział około 350 koninian, którzy mówili o bolączkach związanych z bezpieczeństwem w mieście. Wielu z nich raport komendanta miejskiego policji o sytuacji w regionie nie zadowolił, dlatego żalili się na zbyt mało patroli na ulicach, nieodpowiednie zachowanie policjantów, kiepskie oznakowanie w ruchu miejskim, szczególnie na skrzyżowaniach, a nawet złodziei grasujących w centrach handlowych.

Ze strony samorządów różnych szczebli w debacie uczestniczyli Piotr Florek, wojewoda wielkopolski, Małgorzata Waszak, starosta koniński, Sławomir Lorek, z-ca prezydenta Konina, a ze strony policji mł. insp. Rafał Batkowski, komendant policji wielkopolskiej oraz mł. insp. Sławomir Jądrzak, komendant KMP w Koninie.
aria