Około tysiąca młodych ludzi stworzyło na konińskim bulwarze żywą flagę. Happening wpisał się w obchody 25. rocznicy częściowo wolnych wyborów.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych istudenciPWSZ w Koninie. To oni ustawiając się nad brzegiem Warty, ubrani w białe i czerwone koszulki zmienili się w żywą flagę. Wszystko po to, by uczcić ćwierć wieku od pierwszych demokratycznych wyborów do Sejmu i Senatu. - Nie możemy pamiętać tych czasów, ale dzięki temu co się stało jesteśmy teraz wolni –mówiłamłodzież.
W imprezie udział wzięła dr Joanna Chojnacka-Gärtner, prorektor ds. promocji i rozwoju PWSZ w Koninie, pracownicy uczelni oraz ponad setka studentów. Po wykonaniu fotografii w amfiteatrze przy CKU rozpoczął się festyn zorganizowany przez MDK i PWSZ w Koninie, podczas którego, oprócz koncertów, odbyły się konkursy wiedzy na temat wydarzeń sprzed 25 lat. Nasi studenci wykazali się podczas nich olbrzymią wiedzą i pokazali, że kształcimy młodzież, która interesuje się nie tylko nauką, ale także historią kraju i polityką.
Żywa flaga była punktem kulminacyjnym konińskich obchodów 25-lecia. Wcześniej były konkursyplastyczne, konkursy wiedzy historycznej oraz piknik patriotyczno-sportowy i wreszciekonferencja„Ku wolności”, w której wzięliudziałprof. Jerzy Buzek i Władysław Frasyniuk.
Organizatorzy konińskich obchodów 25 lat Wolnej Polski:
Ireneusz Niewiarowski, senator RP (przewodniczący), Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina, Małgorzata Waszak, starosta koniński, dr Joanna Chojnacka-Gärtner, prorektor ds. promocji i rozwoju PWSZ w Koninie, Lucyna Lenard-Woźniak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, Dariusz Sypuła, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie oraz dr Krzysztof Wereszczyński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.
Źródło: konin.lm.pl
Panorama - fot. Mirosław Jurgielewicz
zdjęcie: Max Sypniewski
zdjęcie: Mirosław Jurgielewicz
zdjęcie: Mirosław Jurgielewicz
Odwiedź nas: Facebook YouTube Instagram Tik-Tok
Spis pracowników